Вишиванка, як гордість нації.

posted in: Новини | 2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

18 травня в Інституті реклами за розкладом відбулася неймовірна пара «Української мови за професійним спрямуванням» присвячена «Дню вишиванки» Лектор Лілія Анатоліївна Золотоноша наголосила: «Вишиванки завжди були нашим національним символом та національною гордістю. Однак сьогодні не тільки українці носять їх, але й навіть голлівудські зірки хочуть відчути себе частинкою України .Серед найновіших модних тенденцій – жовто-сині кольори, віночки і звичайно, справжні українські вишиванки !»best roulette online sites

У давнину вишивали переважно дівчата.  До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг.  В наші ж часи відомі актори та музиканти, носять вишиванки, дизайнери використовують українські орнаменти у своїх коллекціях. І все це не даремно, адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, а справжній оберігbest online blackjack websites.

beat online casinosЛілія Анатоліївна розповіла кілька найцікавіших фактів про цей витвір мистецтва – вишиванка:

 1. 1. Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірі, подолі та всюди, де тіло було відкритим.
 2. Сорочка завжди вишивалась жіночими руками, а тому несла сильний емоційний заряд, символізувала добро, любов і вірність.
 3. Першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом став Іван Франко, котрий носив її під піджак і з сучасним вбранням. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
 4. Кожен регіон України має свою особливу вишиванку, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом. Фактично, кожна область може повихвалятись унікальними вишитими сорочками, притаманними тільки їй.
 5. Орнаменти, якими прикрашають вишиванки, стали настільки популярними, що тепер ними оздоблюють не тільки сорочки!

Останнім часом в українців з’явився новий тренд – автовишиванка. Та і це ще не все, традиційні орнаменти почали наносити вже й на тіло. Патріотичні татуювання сьогодні стали трендом №1 серед української молоді.

Тож носіть вишиванки, поважайте свою країну та любіть край в якому Ви народились. Тому що нашою нацією потрібно пишатися!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 Responses

 1. Вероніка
  | Відповіcти

  Лілія Анатоліївна викладач класний, побільше таких пар. Такі пари цікаві, дізнаєшся більше про традиції та культурні цінності нашої нації

 2. Оксана
  | Відповіcти

  Чудова пара і класний лектор, ми дізналися багато цікавих фактів про цю не просту річ.

Leave a Reply